Dwumasztowy żaglowiec FARFA

Dwumasztowy żaglowiec FARFA

Okres wakacyjny, lato w rozkwicie. Trójmiasto to moje małe miejsce na ziemi, szczególnie bliskie sercu. Możliwie jak najczęściej składam wizyty Bałtykowi. Tam morska bryza, spacery piaszczystą plażą. Parę dostojnych statków majaczy na horyzoncie. Rozmyślam dokąd płyną, gdzie zacumują lub skąd wracają.

Pokaźny żaglowiec o dwóch masztach, błyszcząca na złoto tafla wody. To kolejny obraz, który postanowiłam odtworzyć w swoim lustrzanym świecie. Przyszła pora na klimaty żeglarskie i morski obraz.

Okrągły obraz żaglowiec FARFA
Okrągły obraz żaglowiec FARFA

Falującą otchłań morza stworzyłam przy użyciu antycznego lustra, które przyciąga uwagę swoim wielobarwnym lśnieniem. Kontrastująca z nim biała fuga przywodzi na myśl dziko spienione grzywy morskich fal. Rama jest w odcieniach brązu, aluminiowa- aż prosi się o zawieszenie w przytulnej łazience, a może w zatłoczonej gronem radosnych plażowiczów, nadmorskiej restauracji?

Obraz ma średnicę 72 cm- to całkiem spory dwumasztowy żaglowiec, a lustrzane wody pomieściłyby niejednego Neptuna 🙂 Marynistyczne akcenty zabiorą odbiorcę na pokład wymarzonej galery. Pod jej pokładem morze.

Bałtyckie? Północe? Adriatyk? Jakie?

  • Obraz okrągły z luster dmumasztowy żaglowiec FARFA
  • Średnica: 72 cm
  • Rama aluminiowa brązowa
  • Fuga biała
  • Użyte lustra w obrazie: antyczne, srebrne i brązowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *