Jak powstał pomysł FARFA

Spacerując po warsztacie mojego męża, szklarza, cały czas moje spojrzenie skupione było na stertach odpadów z rozbitych lusterek. Zaczęłam się zastanawiać, czy istnieje sposób na wykorzystanie tych materiałów w inny, bardziej kreatywny sposób. Zainspirowana widokiem rozrzuconych kawałków szkła, postanowiłam podjąć wyzwanie skomponowania z nich czegoś nowego i oryginalnego.

Zamiast widzieć jedynie negatywne skojarzenia z rozbitym szkłem – sprzątanie, ryzyko skaleczenia, poczucie straty – postanowiłam zmienić perspektywę. Zamiast tego, zaczęłam dostrzegać potencjał w tych pozornie bezużytecznych fragmentach. Zamiast szufelki i zmiotki, sięgnęłam po wyobraźnię i spojrzałam na ten „lustrzany bałagan” z zupełnie nowego punktu widzenia.

Zobaczyłam w kawałkach szkła nie tylko chaos, ale również możliwość stworzenia czegoś fascynującego. Każdy fragment mógł być jak puzzel, czekający na to, by ktoś złożył go z powrotem w całość, aby odnowić jego piękno i funkcjonalność. Zamiast nieszczęścia, zaczęłam widzieć potencjał do tworzenia czegoś nowego i inspirującego. Tak narodził się pomysł na FARFA – kompozycje z luster, które potem nazwałam „obrazami z luster” i „lustrażami

Jak powstają obrazy i lustra FARFA

jak powstają lustraże, obrazy z luster?

Zapraszamy Was do naszego świata, który budujemy z cegiełek w postaci fragmentów luster. Ten projekt to dla nas źródło satysfakcji i zaangażowania, a także godziny radości, które pragniemy sprezentować Państwu w pakiecie z naszymi lustrzanymi skarbami.
W naszych pracach odnajdą Państwo przeróżne wzory i kompozycje, figury geometryczne i mniej ustrukturyzowane kształty. Dostępne są także lustra o geometrycznych kształtach.

Żadne nasze lustro nie jest takie samo, każde jest unikatowe, wyjątkowe i cieszące oko. Zwykłe lustra odbijają piękno świata w pojedynczej wersji, nasze to piękno powielają i prezentują w każdym osobnym kawałku szkła.
Zamiast 7 lat nieszczęść, które tak upiornie łypią na nas ze wszystkich luster jakie posiadamy w domu, gwarantujemy Państwu nie 7- a o wiele więcej lat zadowolenia i szczęścia.

Sesje zdjęciowe w warsztacie FARFA